Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja – koncert Chóru Seniora Rapsodia oraz ognisko w ogrodzie.

8 maja 2018 r. w „Domu Kombatanta” świętowano 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do przystrojonej w narodowe barwy licznie przybyli Mieszkańcy „Domu Kombatanta”. Pan Dyrektor Adam Ciemniak przywitał wszystkich zebranych i zaprosił do udziału w koncercie Chóru Seniora Rapsodia , który specjalnie na tę okazję przygotował tematyczny program pieśni patriotycznych.
Nie zabrakło wykonania słynnego „Mazurka 3 Maja”. Przy pianinie akompaniował Pan Michał Landowski – laureat wielu konkursów międzynarodowych i zdobywca nagród. Mieszkanka naszego Domu wyrecytowała wiersz Rajnolda Suchodolskiego pt. „3 Maj”. Na koniec koncertu Chór Rapsodia wykonał kilka piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Po koncercie wszyscy wzięli udział w ognisku w ogrodzie. Spotkanie rozpoczął drużynowy quiz pt. „Kocham Cię Polsko!”, gdzie rywalizacja drużyn polegała na udzieleniu większej liczby poprawnych odpowiedzi na temat Konstytucji 3 Maja. Zabawa była przednia a wynik bardzo wyrównany. Oczywiście nie było przegranych i wygranych i każdy uczestnik zabawy został nagrodzony drobnym upominkiem. Przy ognisku prócz pysznej kiełbaski nie zabrakło wspólnego śpiewania ulubionych piosenek. Dopisała przepiękna słoneczna pogoda i wszyscy bawili się doskonale.