Dom Kombatanta kontra koronawirus

Miło nam jest gościć Państwa na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza przy ul. Kruczej 17
w Szczecinie.

Naszą misją jest być Domem w pełnym tego słowa znaczeniu, miejscem dającym mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, wsparcia i zaufania. Miejscem wzajemnego szacunku dla wszystkich, a także ciepła i serdeczności oraz otwartości. Miejscem, o którym zarówno mieszkańcy jak i pracownicy mówią „nasz Dom”.

Dom Pomocy Społecznej jest placówką pobytu stałego, przeznaczoną dla 241 osób w podeszłym wieku i osób przewlekle somatycznie chorych. DPS jest położony w pobliżu parku, w otoczeniu  domków jednorodzinnych. Dom rozpoczął swoją działalność w lipcu 1996 roku. Obecnie dysponujemy pokojami jedno- i wieloosobowymi  z łazienkami. Pokoje wyposażone są w niezbędne meble i sprzęty, pościel i bieliznę pościelową, utrzymane w należytej czystości. Obiekt jest  budynkiem 3-piętrowym, w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym celu zostały wybudowane specjalne podjazdy oraz windy, które ułatwiają osobom starszym i niepełnosprawnym swobodne poruszanie się po i wokół Domu.

Budynek jest wyposażony w system alarmowo-przeciwpożarowy oraz system przyzywowo-alarmowy. W Domu znajdują się  do wspólnego użytku mieszkańców pomieszczenia do terapii i rehabilitacji, kuchenki pomocnicze, pomieszczenia do prania i suszenia, jadalnia, palarnia, 2 pokoje gościnne, gabinety medycznej pomocy doraźnej, oraz pomieszczenia dziennego pobytu i miejsce kultu religijnego.

Na terenie Domu znajduje się kuchnia, która przygotowuje mieszkańcom 3 posiłki dziennie, z uwzględnieniem wskazań lekarskich dotyczących diety. Dom posiada również przyległy ogród, pozwalający wypocząć mieszkańcom  na świeżym powietrzu wśród zieleni.
Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu przez wykwalifikowany personel.

Aktualności

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

Wczoraj w ogrodzie DPS „Dom Kombatanta” odbyły się obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania naszych Mieszkańców i ich rodzin oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością w tym ważnym dniu zaszczycili nas: Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin Pani Beata Bugajska, Zastępca Dyrektora ds. Polityki Rodzinnej i Inwestycji Pani Agnieszka Królikowska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Pan Marcin Kowalski, Dyrektor DPS „Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej” Pani Malwina Rejent wraz z Mieszkańcami oraz Dyrektor DPS przy ul. Broniewskiego Pani Agata Rybaczuk wraz z Mieszkańcami.

Ognisko

W dniu 23 sierpnia br. w naszym ogrodzie odbyło się kolejne ognisko dla Mieszkańców DPS oraz dla Uczestników Działu Wsparcia Dziennego. Tym razem Pracownicy Sekcji Żywienia przygotowali dla wszystkich pyszną sałatkę ziemniaczaną, kiełbasę i kaszankę. Pracownice Sekcji Terapeutycznej przygotowały masło czosnkowo-ziołowe, które idealnie wpasowało się w smak serwowanych na ognisku przysmaków.