Obchody Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera

W dniu 13.09.2019 r. w naszym Domu odbyły się coroczne obchody z okazji Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera, które objęte były „Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin”. W tym roku organizowane przez nas obchody wyglądały nieco inaczej gdyż uroczystość składała się z dwóch części tj. pokazowo-warsztatowej oraz rekreacyjnej (poczęstunek w ogrodzie DPS przy akompaniamencie muzyki). Tematem przewodnim tegorocznych obchodów były: „Drzwi otwarte- nowe wyzwania i współczesne kierunki w rozwoju metod i technik terapii wspomagających chorych i ich opiekunów”. Naszym celem było przybliżenie mieszkańcom Szczecina różnorodnych form terapeutycznych. W związku z tym zaprosiliśmy specjalistów terapii m.in. biofeedback, sensoplastyki, neurologopedii czy integracji sensorycznej, którzy zaprezentowali wykorzystanie tych innowacyjnych terapii w pracy z chorym i jego opiekunem.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kaplicy DPS. Następnie w ogrodzie DPS przemówienie wygłosił Dyrektor naszego Domu Pan Adam Ciemniak. Głos zabrała również Pani Anna Gordon- Kierownik Działu Wsparcia Dziennego funkcjonującego na terenie DPS „Dom Kombatanta”. Następnie nasza Mieszkanka Pani Halina Zofia P. zaprezentowała wzruszający i pełen emocji wiersz pt. „Monolog” autorstwa Andrzeja Rodysa. W części artystycznej naszych obchodów wystąpił zespół „Bronek band” w skład którego wchodzą Mieszkańcy i pracownicy DPS przy ul. Broniewskiego. Ich muzyka porwała do tańca zaproszonych gości. Specjalnie dla nas wystąpił również Pan Tadeusz Wasilewski z Dziennego Domu „Senior+” w Gryfinie.

Tym, którzy byli z nami tego dnia serdecznie dziękujemy za obecność i uczestniczenie w pokazowych zajęciach terapeutycznych, które miały na celu pokazanie istoty zajęć terapeutycznych. Serdeczne podziękowania należą się również naszym wolontariuszom, którzy pomogli nam w organizacji i obsługi naszych obchodów: Ośrodek Socjoterapii Nr 2 w Szczecinie, Zespół Szkół Gastronomicznych Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie oraz dla Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie.