Bal Karnawałowy „Bal Seniora”

29 stycznia 2020 r. w naszym Domu odbył się uroczysty Bal Karnawałowy. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem „Bal Seniora”, ponieważ co roku, właśnie podczas Karnawału nasi seniorzy udowadniają, że potrafią doskonale się bawić.

Dyrektor naszego Domu Pan Adam Ciemniak serdecznie przywitał przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości, po czym wedle corocznej tradycji wręczył dyplomy oraz upominki Mieszkańcom, którzy wyróżniali się swoją aktywnością w życiu społecznym „Domu Kombatanta”. W tym czasie Mieszkańcy przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku mogli obejrzeć również prezentację multimedialną z wizerunkami nagrodzonych osób.

Po części oficjalnej nadeszła pora wreszcie zacząć zabawę. Do tańca przygrywał zespół „Roland Band” z Domu Kultury „Słowianin”. Nie trzeba było długo czekać na pierwszych tancerzy na parkiecie. Gdy parkiet się zaludniał, pozostali uczestnicy balu mogli skosztować zupy gulaszowej oraz drobiowych szaszłyków.

Tradycyjnie, pod koniec zabawy, wśród najbardziej aktywnych tancerzy zostali wybrani król i królowa balu. W tym roku tytuły przypadły pani Rozalii z naszego „Domu Kombatanta” oraz panu Dariuszowi ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczecinie. Po koronacji i wspólnym tańcu królewskiej pary, nadszedł czas na przepyszny, słodki tort, który wszystkim bardzo smakował.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie, zespołowi „Roland Band” za wspaniałą, taneczną muzykę na żywo oraz wolontariuszom z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 w Szczecinie za pomoc i wspólną zabawę.