Centrum świadczy usługi konsultacyjno-doradczo-szkoleniowe adresowane do mieszkańców Szczecina opiekujących się osobami niesamodzielnymi z powodu chorób otępiennych, w ramach trwałości projektu „Zaopiekowani – systemowe wzmacnianie potencjału opiekuńczego rodzin”.
Poradnictwo w formie indywidualnej z zakresu:
Poradnictwo indywidualne może być świadczone podczas osobistego spotkania w siedzibie Centrum lub zdalnie
(tel., e-mail, komunikatory internetowe).
Wsparcie w formie grupowej:
Przykładowe tematy szkoleń:
grupa samopomocowa prowadzona przez moderatora. Jest to grupa otwarta, do której można przystąpić w każdym momencie. W grupie tej uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i informacjami związanymi z opieką nad osobą chorą otępiennie. Spotkania grupy odbywają się raz miesiącu w Centrum Wsparcia.
grupa terapeutyczna prowadzona przez psychologa. Jest to grupa zamknięta, ograniczona w czasie, ze stałymi uczestnikami. Przeznaczona dla rodzin i opiekunów osób niesamodzielnych z powodu chorób otępiennych. Uczestnicy podczas zajęć zapoznają się z różnymi strategiami rozwiazywania problemów związanymi z opieką nad osobami chorującymi otępiennie.
Celem grupy jest m.in. zapobieganie wypaleniu w opiece, poznanie metod prowadzących do poprawy relacji z podopiecznym itp.
Spotkania grupy odbywają się w cyklach 10- tygodniowych (10 spotkań raz w
tygodniu) i trwają dwie godziny.
Tematy spotkań dopasowane są do konkretnych potrzeb danej grupy.
Przykładowe tematy:
Warsztaty tematyczne
Cele warsztatów:
KLUB OPIEKUNA.
Miejsce spotkań opiekunów osób chorych otępiennie.
Klub ma na celu zapobieganie wypaleniu w opiece, kreatywne spędzanie czasu wolnego oraz integrowanie środowiska rodzin i osób opiekujących się chorymi z Chorobą Alzheimera i innymi rodzajami otępień.
Daty spotkań uaktualniane w zakładce harmonogramy.
71-747 Szczecin
Od poniedziałku do piątku
w godz. 7:00 – 17:00
91 455 87 03, wew.118 lub 128
tel. 798 805 371 i tel. 798 805 366