Wycieczka do Ciemnika

W dniu 14 lipca 2020 r. zorganizowaliśmy całodniowy wyjazd dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta”.

W związku z występującym zagrożeniem epidemicznym w kraju, tj. występowaniem wirusa SARS -CoV2 i zagrożeniem COVID – 19, zrezygnowaliśmy w tym roku z wyjazdu nad morze. Ustronne miejsce, w którym mogliśmy bezpiecznie spędzić czas z naszymi Mieszkańcami znaleźliśmy w lesie – w miejscu wyznaczonym tylko dla naszej grupy. Z pomocą przyszło nam Koło Łowieckie KNIEJA ze Szczecina, udostępniając nam swój prywatny teren, który znajduje się w miejscowości Ciemnik. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie oraz pełen profesjonalizm.

Spacerowanie wśród drzew, wdychanie świeżego powietrza dało nam gwarancję udanego wypoczynku. Na polanie, przy dębowych stołach mogliśmy rozkoszować się pięknem otaczającej nas przyrody, a w wyznaczonym do tego miejscu upiec kiełbaskę na kamiennym ruszcie do grillowania.

Bardzo dziękujemy Panu Mieczysławowi Krzyżanowskiemu z Ińskiego Centrum Rybactwa za uatrakcyjnienie nam pobytu w Ciemniku i przekazanie smacznej, wędzonej rybki – sielawy. Innym, nowym doświadczeniem kulinarnym dla naszych Seniorów było spróbowanie ogórka gruntowego ze świeżo odzyskanym miodem, który otrzymaliśmy od lokalnego pszczelarza.

Dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego oraz cieszącą się pozytywna opinią Mieszkańców o wyjeździe, w sierpniu jeszcze dwa razy udamy się w to samo miejsce z inną grupą Seniorów!